Yeni başlayanlar için elektronik sigara

 

Uzun zamandır aklınızda ve artık yeter dediniz ve Sigarayı bırakıp elektronik sigara kullanmak istiyorsunuz ama hangi cihazı alacağınıza karar veremiyorsunuz veya nereden, nasıl sipariş vermeniz gerektiğini bilmiyorsanız sizler için bu yazıyı hazırladık.

Son dönemde arkadaş çevrenizde elektronik sigarayla gezenleri veya internet ortamında elektronik sigara kullananları görmüşsünüzdür. Siz de bu kişiler gibi sorunsuz bir şekilde internet üzerinden çok uygun fiyatlara sitemizden sipariş verebilirsiniz. Veya elden kontrol ederek almak istiyorsanız istanbul / Fatih – Kocamustafapaşa’da bulunan satış noktamıza bekleriz. Sitemizdeki cihaz çeşitliliği karşısında kararsız kalırsanız telefonla 7 gün 24 saat bilgi alabilirsiniz. Sizler için sadece en uygun ve en güvenilir cihazların satışını yapmaktayız.

Öncelikle sigara boyutundaki kalem olarak tabir edilen cihazları önermiyoruz, çünkü o boyuttaki cihazlar eski nesil olarak tabir edilen cihazlardır, size asla istediğiniz elektronik sigara deneyimini yaşatmayacağı gibi elektronik sigara hakkında yanlış bir fikre kapılmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden bakkallarda bile bulunan bu elektronik sigara türlerinden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Genelde piyasada iki farklı elektronik sigara kullanımı vardır.

  1. Sigara içim (ağza çekim): Normal sigara içermiş gibi önce ağza daha sonra ise ciğere çekme yöntemine verilen isimdir. Daha düşük buhar verimi sunmaktadır.
  2. Nargile içim (Ciğer çekim): Nargile içiyormuş gibi doğrudan buharın ciğere çekilmesi yöntemidir. Elektronik sigara kullananların büyük bir kısmı ciğere çekim sunan cihazları kullanmaktadır. Bu yüzden ağza çekim olsun diye kendinizi kısıtlamanız doğru olmaz

Peki sigaranın yerini tutuyor mu?

Açıkça söylemek gerekirse elektronik sigara ve yüzlerce farklı aromadaki likitlerden damak tadınıza göre beğendiğinizi test ettikten sonra bir daha kesinlikle normal sigara içemeyeceğinizi çok net olarak söyleyebiliriz. Hem sigaraya göre %97 daha az zararlı hem de bir o kadar lezzetli olan elektronik sigara ile hiç farkına varmadan normal sigaradan tamamen uzaklaşmış olacaksınız. 20 günlük bir kullanım sonrasında; merdiven çıkığınız, yürüyüşünüz ve nefes alışınız tamamen değişmiş olacak. Yediğiniz yemeklerden gerçek lezzeti alacaksınız. Tat duyunuz tamamen açılacak. (www.elvedasigara.net)

Bilmeniz gereken teknik terimler

Tank (Atomizer): Normalde Atomizer likit tankı likit haznesi bir çok isme sahip olduğu için akıl karışıklığı olmaması için kısaca tank olarak isimlendirilmektedir. Likitin konulduğu bölmedir.

Mod (Alt Gövde): Kontrol ve detaylı ayarın yapıldığı panelin bulunduğu ve ayrıca içerisinde pili taşıyan kısım yani alt tarafta bulunan parça için verilen isimdir.

Coil (iç Atomizer): Tankın içindeki metal parçadır. Pamuk ve tel ile donatılmış ufak parçaya halk arasında iç atomizer de denmektedir. içerisinde tel ve telin etrafına sarılmış veya içerisinden geçirilmiş pamuk bulunmaktadır. Basitçe anlatmak gerekirse; Tankın içinde ıslanan pamuk, mod içindeki pilden gelen enerjiyle, bünyesinde bulunan likiti buharlaştırmak suretiyle çalışmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp 7/24 İletişim