Sigarasız Yaşamanın Sırları

SİGARASIZ YAŞAMANIN SIRLARI

Sigarayı bırakmak tabi ki kolay değildir. Biraz zaman alan zorlu bir süreçtir. Elektronik sigara bu konuda size yardımcı olabilir. Ancak sigarayı bıraktıktan sonra bunu sürdürmek de bir o kadar zordur. Fakat hem kısa hem de uzun vadede sigarasız yaşamana yardımı olacak en pratik araç yine elektronik sigaradır.

Pozitif düşüncede olun.

İlk dönemler çok önemlidir. Sigarasız ilk saatler, günler ve haftalar zor olabilir. Bırakmak geniş zamana yayılan bir süreçtir. Her seferinde o günü değerlendir. Olumlu bir bakış açısı bu zorlu süreçte size yardımcı olabilir. Güçlü duygularla ve stresle başa çıkmanızın sigara dışında yolları olduğunu unutmayın.

Sigara isteğini tetikleyen detaylar.

Bazı detaylar, bazı durumlar, bazı kişiler ve bazı zamanlar sigarayı bıraktıktan yıllar sonra bile sigara içme isteğini bir anda tetikleyebilir. Tetikleyiciler sigara içmene neden olan ayrıntılardır. Sigarayı bırakalı ne kadar uzun zaman olursa olsun sizi en başa döndürebilir. Bu Tetikleyici etkenleri bilerek hazır olabilir ve sigara isteğinizle mücadele edebilirsiniz.

Sigara krizlerini atlatın

Sigara krizlerine karşı dayanmak kolay değildir. Ancak sigarasız geçen zamanınız uzadıkça bu krizlerin etkisi de azalacaktır. Eğer bir planınız varsa, sigara krizleriyle mücadele etmek sandığınızdan daha kolay olacaktır. Sigara içme isteğiniz sizi zorladığında yapabileceğiniz alternatiflerin listesini hazırlayın. Derin nefes nefes egzersizleri ve Yürüyüş size iyi gelecektir. Hazırladığınız alternatifler listesini sürekli yanınızda bulundurun. Ayrıca sigarayı bırakma nedenlerinizi de bir kağıda döküp zor anlarınızda bunları aklınızdan geçirerek konsantrasyonunuzu arttırabilirsiniz

Yardım alın.

Sigara isteğinizi tetikleyen detayları kontrol ederek sigara isteğinizle baş etmek, bıraktıktan sonra geçen uzun zamana rağmen zor olabilir. Çevrenizdeki tanıdık dostlarınızdan destek almak size yardımcı olacaktır. Sigarayı ilk bıraktığınızda sizi desteklemiş olan arkadaşlarınızla ve tanıdıklarınızla irtigat halinde kalmanız size iyi gelecektir. Arkadaşlar ve aile fertleri sizin sigarasız yaşamınızda önemli bir rol oynayacaklardır. Onlara bu işin sizin için uzun vadeli olduğunu ve onların yardımına ihtiyaç duyduğunuzu söylemekten çekinmeyin.

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp 7/24 İletişim