Sigara sonrası kilo almamak için 5 öneri

SİGARA SONRASI KİLO ALMAMAK İÇİN 5 ÖNERİ !

Sigara kullananlar için hayatlarının dönüm noktası olan değişim, sigarayı bıraktıktan sonra yaşanmaktadır. Müşterilerimizin, Sigarayı bıraktıktan sonraki dönemde en büyük şikayetleri kilo artışıdır. Bu kilo artışının önüne geçebilmek için diyet uzmanlarınca hazırlanmış bir kaç tavsiyeyi dikkatinize sunmaktayız. (www.elvedasigara.net)

Sigarayı Bıraktıktan sonra Kilo Almamanız için 5 Özel Tavsiye

1.Sigarayı bıraktıktan sonra iştahınız açılır. iştah artışınızı kontrol altında tutun.

Sigarayı bıraktıktan sonra vücudunuzdaki en büyük değişim iştahınızdaki artış olarak hissedilir. Tat duyunuzun güçlenip yemeklerden daha fazla lezzet almaya başladığınızdan dolayı iştahınızda buna göre artacaktır. Bu geçiş döneminde özellikle yaşlı ve besin değeri çok yüksek yiyeceklerden uzak durarak, sağlıklı ve düşük kalorili besinler tercih etmelisiniz.

2. El alışkanlığı ve Dudak tiryakiliğinin devam etmesi.

Sigaranın ağızda ve elde sürekli olarak bulunması dudak ve el tiryakiliğine sebep olmaktadır. Bu boşluğu doldurmak için sigarayı bırakan kişi sürekli atıştırmalık olarak gereksiz ve düzensiz beslenmeye istemeden de olsa devam eder. Sürekli atıştırmalıklar tüketmek de, alınan enerji miktarını artırır ve kilo alımını tetikler.

3. Sigara sonrası yaşanan stres nedeniyle aşırı yemek düşkünlüğü.

Sigaraya hayatımızda birçok gereksiz anlam yüklenmiştir Mesela; stresi önlediği, yalnızlığa çözüm olduğu veya sigara kullanıcısının kendini ödüllendirdiği ayrıca zaman geçirmek ve sosyalleşmek gibi… Sigarayı bırakmanın ardından, yemek ve atıştırmalıklar tüm bu konularda destekçi haline gelmeye başlayabiliyor. Oysa ki Elektronik sigara yardımıyla Sigarayı bıraktıktan 1 ay sonraki dönemde yürüyüşünüz, merdiven çıkışınız ve nefes alışınızın nasıl değiştiğini kendiniz de bizzat yaşayarak gözlemeyecek ve daha önceden neden sigarayı bırakmadım diye kendinize kızacaksınız. Size en uygun model elektronik sigarayı burada bulunan çeşitlerden seçebilirsiniz. Ayrıca karar verme aşamasında 7 gün 24 saat canlı destek hattımızdan bilgi almak için burayı tıklayınız. Sigarasız sağlıklı nice günler size çok uzak değil. (www.elvedasigara.net)

4. Enerji Dengesizliği Ortadan Kalkıyor.

Kilo alışındaki temel ayrıntı, alınan enerji ile vücudunuzun yaktığı enerji arasındaki stabil olmayan dengizliktir. Nikotinin bir diğer etkisi, dinlenme ve hafif egzersiz yaparken harcanan enerji miktarını da artırmasıdır. Sigara kullanan kişi, sigarayı bıraktıktan sonra yağ oranını düzenlemezse vücudun yağ alımı ve yağ yakma arasındaki dengesizlik artacağı için vücutta depolanan yağ miktarında artma meydana gelir. Bu da gözle görülür bir kilo artışı olarak fark edilir. Günlük olarak alınması gereken enerji kişinin yaşına, cinsiyetine, vücut ağırlığına, metabolizmaya ve yapılan egzersiz miktarına göre değişiklik gösterebilir.

5. Metobolizmanızdaki yavaşlama kilo almanıza sebep olabilir.

Yoğun sigara kullanan kişilerin, metabolizması daha hızlı çalışır. Sigaradan sonraki hayatınızda vücudunuzun metabolizması azalır ve olması gereken sağlıklı yani normal seviyeye döner. Bu normal seviyeye geçiş süreci bir kaç hafta veya bir kaç ay sürebilir. Bu dönemde vücudunuz daha az kalori harcar ve kilo artışına sebep olur. (www.elvedasigara.net)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp 7/24 İletişim