Elektronik Sigara nasıl çalışır?

Elektronik sigara temel olarak bir batarya (Mod) ve bir atomizerden (Likit tankı) meydana gelir. Atomizerde likit haznesiyle birlikte buharlaştırma sistemini oluşturan coil (İç atomizer) mevcuttur. Batarya (Mod): elektronik sigarayı kullanabilmeniz için coile gerekli enerjiyi veren unsurdur. Kontrol paneli batarya üzerindedir ve ayrıca içinde Pili barındırır. Elektronik sigara seçimi yaparken batarya kullanım pratikliğini ve pil gücünü göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Atomizer (Likit tankı): kısmı ise hazne, coil (Sarımı yapılmış tel ve organik pamuktan oluşur) ve ağızlıktan (Driptip) oluşmaktadır.

Elektronik sigara temel olarak bir batarya (Mod) ve bir atomizerden (Likit tankı) meydana gelir. Atomizerde (Likit tankı) likit haznesiyle birlikte buharlaştırma sistemini oluşturan coil (iç atomizer) mevcuttur.
Batarya (Mod): elektronik sigarayı kullanabilmeniz için coile gerekli enerjiyi veren büyük gövdeli kısımdır. Kontrol paneli batarya üzerindedir ve ayrıca içinde Pili barındırır. Elektronik sigara seçimi yaparken batarya kullanım pratikliğini ve pil gücünü göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.
Atomizer (Likit tankı): kısmı ise hazne, coil (Sarımı yapılmış tel ve organik pamuktan oluşur) ve ağızlıktan (Driptip) oluşmaktadır. Likit haznesine bağlı olan coilin etrafındaki pamuk, tankın içindeki likiti emer. Cihazın ateşleme tuşuna basıldığında batarya dirençli telleri ısıtır ve telin etrafındaki pamukta bulunan likit buharlaşır. Üretilen buhar ağızlık kısmına kadar gelir ve kullanıcı tarafından çekilir. Likit tankının kapasitesi likitin kalitesi ve cihazınızın gücü alacağınız buhar verimini belirleyen detaylardır. Detaylı bilgi için Coil, Atomizer ve likit tankı başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz. (www.elvedasigara.net)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp 7/24 İletişim